• 24 STY 20

    Uniwersytet Szczeciński poszukuje osoby do pracy na stanowisko specjalista informatyk w Uczelnianym Centrum Informatycznym (UCI)

    Uczelniane Centrum Informatyczne (UCI) Uniwersytetu Szczecińskiego poszukuje kandydata do pracy na stanowisku Specjalista Informatyk:

    Zakres obowiązków:

    • nadzór nad funkcjonowaniem oraz utrzymywanie infrastruktury serwerowej w środowisku Windows, Unix oraz w środowisku zwirtualizowanym;
    • współpraca z zespołem infrastruktury sieciowej oraz sekcją wsparcia użytkowników;
    • rozwiązywanie problemów sieciowych i serwerowych;
    • współpraca z kadrą naukową i jednostkami US;
    • udział w projektach realizowanych na US;
    • utrzymanie i zapewnienie ciągłości pracy użytkowników;
    • obsługa i dokumentacja zgłoszeń oraz wdrażanych przez siebie rozwiązań;
    • rozwój i utrzymanie usług Active Directory.

    Wymagania

    • wykształcenie wyższe, kierunkowe (informatyczne lub podobne);
    • minimum 2-letnie doświadczenie w pracy przy administrowaniu serwerami;
    • zaawansowana wiedza w zakresie administrowania systemami Linux (Debian, CentOS), FreeBSD, Windows Server;
    • doświadczenie w administrowaniu Windows Server 2008 i/lub 2012 oraz usługami Active Directory;
    • znajomość zagadnień związanych z sieciami na poziomie CCNA i usługami sieciowymi (HTTP, FTP, DHCP, DNS);
    • znajomość zagadnień związanych z wirtualizacją (środowiska Vmware oraz Hyper-V);
    • znajomość zagadnień związanych z macierzami dyskowymi i sieciami SAN;
    • bardzo dobra znajomość oprogramowania Apache2, Nginx, PureFTPD, PHP-FPM, MySQL;
    • znajomość zagadnień związanych z monitorowaniem sieci i usług (Nagios, Cacti, LibreNMS);
    • znajomość tematyki bezpieczeństwa sieci, bezpieczeństwa stacji roboczych;
    • znajomość konfiguracji popularnych serwerów usług;
    • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne korzystanie z dokumentacji technicznej;
    • wysoka kultura osobista, komunikatywność i umiejętność efektywnej pracy w zespole;
    • wysoka motywacja do pracy, kreatywność, zdolności organizacyjne, samodzielność i inicjatywa;
    • umiejętność kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych;
    • umiejętność pracy pod presją czasu;
    • odpowiedzialność, sumienność i dokładność;
    • gotowość do podnoszenia kwalifikacji.

    Mile widziane:

    • znajomość oprogramowania urządzeń marki Fortinet (Fortigate, FortiWeb);
    • znajomość oprogramowania z rodziny Microsoft System Center;
    • znajomość zagadnień związanych z serwerami Radius;
    • umiejętność programowania w językach skryptowych (bash, Perl, Python, PHP);
    • doświadczenie oraz zaawansowana znajomość administracji baz danych MySQL/MSSQL (kopie zapasowe, replikacja, load-balancing);
    • prawo jazdy kat B wraz z własnym środkiem transportu;

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie (umowa o pracę) w instytucji o ustabilizowanej pozycji;
    • pełny wymiar etatu;
    • możliwość rozwoju i samorealizacji;
    • dodatkowe szkolenia oraz zdobywanie cennego doświadczenia w pracy z najnowszymi technologiami;
    • uczestnictwo w szkoleniach;
    • miłą atmosferę pracy.

    Wymagane dokumenty:

    Uczelnia zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

    Oferty prosimy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 28.02.2020 r. na adres:
    rekrutacja-uci@usz.edu.pl

    Bliższe informacje dotyczące w/w naboru można uzyskać pod nr telefonu:

    Uczelniane Centrum Informatyczne US – 91 444 1179